باشگاه دانش‌آموزی شهید قائمی به همت دانشگاه علامه‌طباطبائی راه‌اندازی شد :: پایگاه خبری کافه دانشگاهیان

پایگاه خبری کافه دانشگاهیان

دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای تبلیغات در پایگاه خبری کافه دانشگاهیان بزرگترین پایگاه اطلاع رسانی دانشگاههای کشور با شماره 09101308639 تماس حاصل فرمایید Image

باشگاه دانش‌آموزی شهید قائمی به همت دانشگاه علامه‌طباطبائی راه‌اندازی شد

  • ۲۵

باشگاه دانش‌آموزی شهید قائمی به همت دانشگاه علامه‌طباطبائی راه‌اندازی شد

 باشگاه دانش‌آموزی دانشگاه علامه‌طباطبائی با نام شهید قائمی به همت معاونت آموزشی دانشگاه و با رویکرد شناسایی، رشد و شکوفایی استعدادهای جوان کشور در راستای مسئولیت اجتماعی دانشگاه راه‌اندازی شد.

آیین تاسیس باشگاه دانش‌آموزی دانشگاه با نام شهید قائمی به همت معاونت آموزشی دانشگاه و با حضور عبدالله معتمدی رییس دانشگاه، حجت‌الاسلام والمسلمین صادق اکبری اقدم مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، علی آدمی معاون آموزشی، مهدی وجدانی همت مدیر مرکز مشاوره و سبک زندگی، روح‌الله زرگرباشی مدیر تحصیلات تکمیلی، مهدی خانجانی مدیر خدمات آموزشی، مدیران و کاکنان معاونت آموزشی دانشگاه و جمعی از دانش آموزان و مدیران مدرسه‌های صدرای شیرازی تهران و دین و دانش قم در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه علامه‌طباطبائی برگزار شد.

این باشگاه با رویکرد شناسایی، رشد و شکوفایی استعدادهای جوان کشور در راستای مسئولیت اجتماعی دانشگاه تاسیس شد و سنجش استعدادها و توانمندی‌های دانش‌آموزان، ارائه مشاوره به دانش‌آموزان برای کمک به توسعه فردی و برنامه‌ریزی در مسیر تحصیلی و شغلی، توان‌افزایی، حمایت و هدایت دانش‌آموزان مستعد، خلاق و نوآور در حوزه‌های علمی و فرهنگی، شناسایی و جذب دانش‌آموزان مستعد و نخبه برای ادامه تحصیل در دانشگاه علامه‌طباطبائی، برقراری تعامل مناسب با وزارت آموزش و پرورش برای هدفمندسازی و ارائه خدمات مناسب به دانش‌آموزان در سراسر کشور، تسهیل ارتباط مدارس با دانشگاه، معرفی رشته‌های تحصیلی و ظرفیت‌های علمی، فرهنگی و رفاهی دانشگاه علامه‌طباطبائی و شناسایی، حمایت، هدایت و جذب دانش‌آموزان مستعد و نخبه در مناطق محروم کشور از مهم‌ترین اهداف باشگاه دانش‌آموزی شهید قائمی دانشگاه علامه‌طباطبائی است.

براساس اعلام دانشگاه علامه‌طباطبائ،ی معتمدی در این آیین، ضمن خوشامدگویی به دانش‌آموزان و مدیران مدارس گفت: امیدوارم ورود شما به دانشگاه به صورت مستمر اتفاق بیفتد و ما بتوانیم شما را در کسوت دانشجویی هم در دانشگاه علامه‌طباطبائی ببینیم.

وی به نام‌گذاری دانشگاه علامه‌طباطبائی اشاره کرد و افزود: این دانشگاه به نام علامه طباطبائی مزین شده است. علامه طباطبائی(ره) افتخار جهان و شیعه است و یکی از آثار ایشان تفسیرالمیزان است. ایشان فیلسوف، مفسر قرآن، عارف، معمار، ریاضیدان و در حوزه‌های مختلف علمی استعداد ویژه‌ای داشتند.

رییس دانشگاه علامه‌طباطبائی با بیان اینکه این دانشگاه تنها دانشگاه تخصصی علوم انسانی کشور است، گفت: ۱۰ دانشکده و یک موسسه آموزش عالی بیمه اکو در این دانشگاه وجود دارد که فعالیت همه آنها از جنس علوم انسانی است و فقط دانشکده آمار، ریاضی و علوم رایانه است که در هوش مصنوعی، ریاضی و آمار مرتبط با علوم انسانی فعالیت می‌کند.

معتمدی به تحصیل دانش‌آموختگان مقطع کارشناسی رشته‌های علوم پایه در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه علامه‌طباطبائی اشاره و تصریح کرد: یکی از دلایل این اتفاق این است که بالاترین ضریب اشتغال مربوط به رشته‌های علوم انسانی است و دانش‌آموختگان علوم انسانی فرصت‌های متعدد شغلی پیش‌رو دارند به طوری که تعدادی از دانشجویان برخی از رشته‌های علوم انسانی در همان دوران تحصیل مقطع کارشناسی شاغل می‌شوند.

وی با بیان اینکه دانشگاه علامه‌طباطبائی تاکنون نزدیک به ۱۰۰ هزار دانش‌آموخته به جامعه تحویل داده است که بسیاری از آنها جزو مدیران، وکیلان، دانشمندان، وزیران و نمایندگان موفق مجلس این کشور هستند، تاکید کرد: این دانشگاه با این تراز علمی، آماده است تا برای دانشجویانی که علاقه‌مند هستند در رقابت کنکور وارد دانشگاه شوند شرایط عالی فراهم کند تا آن‌ها بتوانند از این ظرفیت به خوبی استفاده کنند.

رییس دانشگاه علامه طباطبائی ابراز امیدواری کرد این باشگاه بتواند زمینه ارتباط متقابل با دانش‌آموزان را فراهم کند تا با آگاهی بیشتر بتوانند انتخاب رشته کنند و متناسب با ظرفیت و استعداد خود به پیشرفت جامعه، کشور و اثربخشی رشته خود کمک کنند و باعث افتخار خود، خانواده و جامعه ایران اسلامی شوند.

در ادامه آیین، حجت‌الاسلام والمسلمین اکبری اقدام با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: بر اساس سخنان مقام معظم رهبری، مرکز اصلی جریان‌ساز گام دوم انقلاب و حرکت اجتماعی، نسل امروز و جوان امروز است که با امید به آینده می‌اندیشد. فرق نسل امروز با ما این است که به اینده علاقه‌مند هستند و در آینده سفر می‌کنند.

وی بیان کرد: باید در کنار دیگر علوم به علوم انسانی مجهز شویم چون اقتدار و قدرت را به دنبال خود می‌آورد و مسیر پیش‌رو با موفقیت رقم می‌خورد. دوران طلائی تمدن اسلامی به دست افراد توانمند رقم خورده است. فرهنگ و هویتی که در ضمیر شما وجود دارد، همچنین علاقه، استعداد، انگیزه و توانی که دارید، مرهون زحمت معلمان، استادان و مدیران مدارس است.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه با بیان اینکه عوامل مختلفی در شکل‌گیری ذهنیت موثر است، افزود: تلاش کنیم با دانشمندان آشنا شویم چون آن‌ها مسیر را برای ما ترسیم می‌کنند.

حجت الاسلام اکبری به به سخنان رهبر معظم انقلاب در توصیه به تحصیل، تهذیب و ورزش اشاره کرد و گفت: دانش و معرفت، ارزش و معنویت در کنار ورزش ما را به موفقیت می‌رسانند. اگر سلامت جسم و روان نداشته باشیم خیلی زود در مسیر خسته می‌شویم.

آدمی معاون آموزشی دانشگاه نیز در این آیین گفت: امروز روز مهمی برای دانشگاه علامه‌طباطبائی است چرا که در آیین آغاز به کار باشگاه دانش‌آموزی دانشگاه هستیم، باشگاهی که متعلق به دانش‌آموزان است. این نخستین جلسه ما در باشگاه دانش‌آموزی است و امیدوارم بتوانیم این جلسات را ادامه دهیم.

وی تاکید کرد: هر دانش‌آموزی که از امروز عضو باشگاه دانش‌آموزی دانشگاه علامه‌طباطبائی شود از همه خدماتی که این باشگاه ارائه می‌دهد بهره‌مند خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه علامه‌طباطبائی خطاب به دانش‌آموزان گفت: همه شما در مسیری هستید که باید آینده خود را انتخاب کنید و استعدادهای نهان و نهفته‌ای که دارید باید به ظهور برسد. شما سال‌های سرنوشت‌سازی در پیش رو دارید.

وی تصریح کرد: ما به سهم خود خواستیم که برای شما نسبت به رشته‌ها، منزلت، ماموریت‌ها و موفقیت‌های علوم انسانی آگاهی ایجاد کنیم. دانشگاه علامه‌طباطبائی از امروز به عنوان یاری‌گر، برای انجام کارهای علمی و مشاوره‌ای در کنار شما حضور دارد. امیدوارم بتوانیم موتور محرکه علمی کشور که از سال‌ها پیش آغاز به کار کرده است را با دستان و یاری شما به پیش ببریم و کشورمان بیش از پیش در عرصه‌های مختلف موفق باشد.

در ادامه این آیین، دانش‌آموزان از کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد، موزه، آزمایشگاه علوم شناختی و برخی از دانشکده‌های دانشگاه علامه‌طباطبائی بازدید و سوالات خود را درخصوص این دانشگاه و رشته‌های آن مطرح کردند. (به نقل از ایرنا)

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: fdpub@yahoo.com
  • تلفن: 02166490178
  • فاکس: 02166490179
  • موبایل: 09121308639
  • آدرس خبرگزاری: تهران، میدان انقلاب اسلامی، خ 16 آذر روبروی درب غربی دانشگاه تهران ک پارسی پ 6

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم؛ سردبیر پایگاه خبری: مهندس سامان بیات ترک.