بایگانی فروردين ۱۴۰۳ :: پایگاه خبری کافه دانشگاهیان

پایگاه خبری کافه دانشگاهیان

دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای تبلیغات در پایگاه خبری کافه دانشگاهیان بزرگترین پایگاه اطلاع رسانی دانشگاههای کشور با شماره 09101308639 تماس حاصل فرمایید Image

تجارت ۲۰۰ میلیون دلاری ایران و هند در نخستین ماه ۲۰۲۴

  • ۲۱

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت بازرگانی و صنعت هند نشان می‌دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در نخستین ماه سال جاری میلادی با رشد ۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۲۰۲ میلیون دلار رسیده است. ارزش تجارت دو کشور در ژانویه ۲۰۲۳ بالغ بر ۱۹۷ میلیون دلار اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش، صادرات هند به ایران در ژانویه ۲۰۲۴ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد افزایش یافته و به ۱۴۸ میلیون دلار رسیده است. هند در ژانویه سال قبل ۱۲۹ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود. اما واردات هند از ایران در ژانویه امسال کاهش ۲۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته و به ۵۴ میلیون دلار بالغ شده است. هند در ژانویه سال قبل ۶۸ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

برنج، کنجاله دانه‌های روغنی، میوه و چای مهم‌ترین کالاهای صادراتی هند به ایران در ماه نخست امسال بوده است. هند در این ماه ۷۹ میلیون دلار برنج، ۳۸ میلیون دلار کنجاله دانه‌های روغنی، ۸ میلیون دلار میوه و ۳ میلیون دلار چای به ایران صادر کرده است.

میوه، مواد خام تولید رنگ، و فرآورده‌های نفتی مهم‌ترین کالاهای وارداتی هند از ایران در ماه نخست ۲۰۲۴ بوده‌اند. هند ۲۹ میلیون دلار میوه، ۱۰ میلیون دلار مواد خام تولید رنگ و ۸ میلیون دلار فرآورده نفتی از ایران در این مدت وارد کرده است.

منبع: https://irna.ir/xjQ7Zf 

تاریخ خبر: 1403/01/20

کد خبرنگار: 892520125- ( سامان بیات ترک)

شماره خبر: 461

مطالب پیشنهادی

تماس با من

  • ایمیل: fdpub@yahoo.com
  • تلفن: 02166490178
  • فاکس: 02166490179
  • موبایل: 09121308639
  • آدرس خبرگزاری: تهران، میدان انقلاب اسلامی، خ 16 آذر روبروی درب غربی دانشگاه تهران ک پارسی پ 6

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم؛ سردبیر پایگاه خبری: مهندس سامان بیات ترک.